BLOG

Ogród, który pachnie!

Ogród, który pachnie!

Czyli jakie rośliny wybrać?

Wybieranie roślin o pięknym zapachu do ogrodu może zależeć od preferencji i warunków wzrostu w Twoim regionie. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych roślin o przyjemnym zapachu, które możesz rozważyć:

Rozmaryn
  1. Róże: są znane z pięknego zapachu i dostępne są w wielu odmianach. Wybierz odmiany o silnym, kwiatowym zapachu, takie jak róża damasceńska czy róża francuska.
  2. Jaśmin: mają intensywny, słodki zapach. Mogą rosnąć jako krzewy lub pnącza. Jaśminowiec wonny (Philadelphus coronarius) jest popularną odmianą o przyjemnym zapachu.
  3. Lawenda: Lawenda to roślina o charakterystycznym, kojącym zapachu. Jest również atrakcyjna dla owadów zapylających. Możesz zasadzić lawendę w ogrodzie jako niski krzew lub w doniczkach na tarasie.
  4. Miozotis: zwany również zapomniankiem, ma delikatne, niebieskie kwiaty o subtelnej woni. Jest rośliną wieloletnią, która dobrze rośnie w wilgotnych glebach.
  5. Chmiel: jest popularnym składnikiem piwa, ale ma również intensywny, przyjemny zapach. Może rosnąć jako pnącze lub w doniczkach.
  6. Dzwonek: posiada piękne, dzwoneczkowate kwiaty o delikatnym zapachu.
  7. Fiołek wonny: ma małe, fioletowe kwiaty o słodkim zapachu. Może być uprawiany zarówno w ogrodzie, jak i w doniczkach.
  8. Bergenia: to bylina o dużych, liściastych kwiatach i przyjemnym zapachu. Może być uprawiana w cienistych miejscach.
  9. Rozmaryn: jest aromatycznym ziołem, które ma silny, orzeźwiający zapach.
  10. Werbena: to roślina o intensywnym zapachu cytrynowym. Ma kolorowe kwiaty i jest atrakcyjna dla motyli i pszczół.
Jaśmin

 Innymi przykładami są jeszcze: goździki, irysy, wisteria, hiacynty czy bez. Warto pamiętać, że zapach roślin może być subiektywny, więc zalecamy eksperymentowanie i wybranie roślin, które podobają Ci się zarówno wizualnie, jak i zapachowo.

Róża

A Ty jakie wybierasz rośliny o pięknym zapachu? Podziel się swoim zdaniem w komentarzu!

Brak komentarzy
Szukaj