BLOG

Ogród i wnętrze - to jedność?

Ogród i wnętrze - to jedność?

Jak łączyć ogród z wnętrzem

Łączenie ogrodu z wnętrzem domu to doskonały sposób na stworzenie spójnej, harmonijnej przestrzeni, która sprawia wrażenie jedności. Jak je uzyskać?

Duże przeszklenia:

Jeśli masz możliwość, to zamień ścianę na duże przeszklenie, np. z przesuwnymi lub rozsuwanymi drzwiami, aby stworzyć wrażenie płynnego przechodzenia między wnętrzem, a ogrodem. Otwórz się na widok za pomocą dużych okien, aby zintegrować krajobraz z przestrzenią mieszkalną.

Jednolity styl:

Wybierz jednolity styl dekoracyjny zarówno dla wnętrza, jak i ogrodu. To może obejmować kolorystykę, wzory, a nawet meble. Zastosuj podobne materiały wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz domu, na przykład drewno, kamień czy metal.

Otwarta przestrzeń:

Zaprojektuj wnętrza z myślą o otwartych przestrzeniach, które naturalnie łączą się z ogrodem. Unikaj nadmiaru przegród i ścian.

Rośliny wewnątrz:

Wprowadź rośliny do wnętrza domu. To nie tylko dodaje naturalnego uroku, ale również wzmacnia poczucie jedności z ogrodem.

Meble ogrodowe jako przedłużenie wnętrza:

Wybierz meble ogrodowe, które pasują do stylu wnętrza domu.

Oświetlenie zewnętrzne:

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To pomoże stworzyć jednolitą atmosferę i podkreślić połączenie między przestrzenią wewnętrzną, a ogrodem.

Elementy dekoracyjne:

Stosuj podobne elementy dekoracyjne, takie jak doniczki, ozdoby czy inne akcenty, zarówno w domu, jak i ogrodzie.

Pamiętaj, że kluczem jest harmonijne połączenie obu przestrzeni, tworząc przyjemne miejsce do życia i relaksu.

Brak komentarzy
Szukaj