BLOG

Obrzeża ogrodowe

Obrzeża ogrodowe

Rodzaje obrzeży

Obrzeża ogrodowe pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Pomagają zdefiniować granice ogrodu, chroniąc go przed rozprzestrzenianiem się roślin, a jednocześnie dodają estetyki i porządku. Istnieje wiele różnych rodzajów obrzeży ogrodowych, dostępnych w różnych materiałach i stylach. Poniżej znajduje się kilka popularnych rodzajów:

Obrzeża metalowe: Obrzeża wykonane z metalu, takie jak stal, aluminium lub ocynkowana stal, są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą mieć różne kształty i wzory.

https://www.ok-living.pl/Obrzeze-trawnika-metalowe-ocynkowane-rozne-wymiary-do-wyboru-srebro/426033756460614

Krawężniki betonowe: Betonowe obrzeża ogrodowe są trwałe i łatwe w instalacji. Mogą występować w różnych kształtach, kolorach i wzorach. Niektóre modele imitują naturalne materiały, takie jak kamień lub cegła.

https://firmamaja.com/obrzeza_ogrodowe_proste_50cm.htm
https://www.grupapsb.com.pl/produkt/obrzeze-fem-6x28x50-cm-grafitowe-gladkie-polbruk.html

Obrzeża drewniane: Drewniane obrzeża ogrodowe nadają się doskonale do naturalnych ogrodów. Mogą być wykonane z różnych gatunków drewna i są stosunkowo łatwe do dopasowania do różnych stylów ogrodu.

https://www.drewno-betonowe.pl/nasze_produkty/palisada-stojaca/
https://www.amazon.pl/Ogrodzenie-ogrodowe-bukowego-Elastyczne-ogrodzenie/dp/B0BX9V8MF1

Plastikowe obrzeża ogrodowe: Obrzeża wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, są lekkie, łatwe do instalacji i odporne na warunki atmosferyczne. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

https://www.sklep.semer.pl/pl/p/Obrzeze-Plastikowe-SB80-Stella-Bord-8cm-1m-czarne-BORDER-80mm-Trawnikowe-Ogrodowe/2117

Obrzeża kamienne: Obrzeża wykonane z kamienia, takie jak granit, piaskowiec czy łupki, dodają ogrodowi elegancji. Są trwałe i nadają się zarówno do ogrodów formalnych, jak i naturalistycznych.

https://klink.pl/opornik-granitowy-obrzeza-ogrodowe-g603-plomieniowany-100x8x20-cm.html

Obrzeża ceramiczne: Ceramiczne obrzeża ogrodowe są estetyczne i dostępne w różnych kolorach. Mogą być delikatne i dopasowane do ogrodów o subtelnej aranżacji.

https://www.centrumkostki.com.pl/pl/p/SVEN-60x4x12cm-obrzeze-faktura-deski-drewnianej/466#galleryName=productGallery,imageNumber=3

Obrzeża gumowe: Obrzeża ogrodowe z gumy są elastyczne, co ułatwia dopasowanie do zakrzywionych ścieżek. Są również bezpieczne dla dzieci, co sprawia, że są popularne w ogrodach przydomowych.

https://elspoland.pl/nawierzchnia-na-plac-zabaw/obrzeza-gumowe/

Obrzeża z gabionów: gabiony to metalowe siatki wypełnione kamieniami. Mogą służyć zarówno jako obrzeża, jak i dekoracyjne elementy ogrodu.

https://allegro.pl/oferta/obrzeze-ogrodowe-gabionowe-luk-11674503856

Przy wyborze obrzeży ogrodowych ważne jest uwzględnienie stylu ogrodu, preferencji estetycznych, trwałości oraz łatwości instalacji i konserwacji. Warto również pamiętać o praktycznych aspektach, takich jak łatwość przycinania trawy wokół obrzeży.

Brak komentarzy
Szukaj